Susumu RG1608Q-22R1-D-T5
RG1608Q-22R1-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608Q-22R1-D-T5
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608Q-22R1-D-T5.pdf
Availability of RG1608Q-22R1-D-T5
QUANTITY
RG1608Q-22R1-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608Q-22R1-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608Q-22R1-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608Q-22R1-D-T5
Related LinksRG1608Q-, RG1608Q-22R1-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608Q-22R1-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608Q-22R1-D-T5
RES 3.5K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 1A 400 MOHM TH datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC USB 2.0 HUB CTLR 3PORT 30CSP datasheet.pdf
ROTARY SWITCH, 4 POS datasheet.pdf
REDUCER-PG21 TO PG11 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf