Susumu RG1608V-1470-C-T5
RG1608V-1470-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1470-C-T5
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1470-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-1470-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-1470-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1470-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1470-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1470-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1470-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1470-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1470-C-T5
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW LLDS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 GR/W SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf