Susumu RG1608V-2800-C-T5
RG1608V-2800-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-2800-C-T5
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-2800-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-2800-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-2800-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-2800-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-2800-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-2800-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-2800-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-2800-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-2800-C-T5
CONN HOUSING 8POS .100" CRIMP datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 17VC LLP1006 datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf