Susumu RG1608V-751-B-T5
RG1608V-751-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-751-B-T5
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-751-B-T5.pdf
Availability of RG1608V-751-B-T5
QUANTITY
RG1608V-751-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-751-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-751-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-751-B-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-751-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-751-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-751-B-T5
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 6pF 150 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 3A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 8pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP FILM 0.82 UF 10% 400 VDC RAD datasheet.pdf