Susumu RG2012N-1540-W-T5
RG2012N-1540-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1540-W-T5
Brief Description
RES SMD 154 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1540-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-1540-W-T5
QUANTITY
RG2012N-1540-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1540-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1540-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1540-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1540-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1540-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-1540-W-T5
RES ARRAY 7 RES 56K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 12MM BLUE datasheet.pdf
TFLEX 720,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 18POS datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 560PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
26500 12C 12#12 PIN RECP datasheet.pdf
CAP POLY 220UF 0.2 6.3V SMD datasheet.pdf