Susumu RG2012N-4423-W-T5
RG2012N-4423-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4423-W-T5
Brief Description
RES SMD 442K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4423-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-4423-W-T5
QUANTITY
RG2012N-4423-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4423-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4423-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4423-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4423-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4423-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-4423-W-T5
REGULATOR 5V 13A CU CASE VERT datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS TIN datasheet.pdf
CONN 18 SMA W/O FERRITE datasheet.pdf
RCPT PNL MNT 8SKT CRIMP datasheet.pdf
PCB CONN TERM BLK 4P GRN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF RRO 8MSOP datasheet.pdf
AB 5C 5#16 PIN PLUG datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 35A DIN RAIL datasheet.pdf