Susumu RG2012N-6190-P-T1
RG2012N-6190-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-6190-P-T1
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-6190-P-T1.pdf
Availability of RG2012N-6190-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-6190-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-6190-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-6190-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-6190-P-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-6190-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-6190-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-6190-P-T1
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT KIT 30POS 5ROW STR datasheet.pdf
ENCODER HT 2CH 200CPR 11MM datasheet.pdf
RES 27.0 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 190MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE BLK datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf
TV 21C 21#16 PIN PLUG datasheet.pdf
56UF 250V 19.3X29 85C AXI datasheet.pdf