Susumu RG2012P-1620-C-T5
RG2012P-1620-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1620-C-T5
Brief Description
RES SMD 162 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1620-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-1620-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-1620-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1620-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1620-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1620-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1620-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1620-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1620-C-T5
MOSFET N-CH 600V 6.8A TO-247AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC 3.5V PWR SUPP MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
LIGHT PIPE ROUND 4MM CLEAR datasheet.pdf
EVAL MODULE AMC7834 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
680UF 16V 15X30MM 85C 15000H datasheet.pdf