Susumu RG2012P-222-B-T5
RG2012P-222-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-222-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-222-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-222-B-T5
QUANTITY
RG2012P-222-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-222-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-222-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-222-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-222-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-222-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-222-B-T5
IC DGTL POT SNGL 128POS 8MSOP datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HD EJECT VT TH datasheet.pdf
HELASIGN .5 X .5 X1.5 240/PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
HDR VERT MALE 508MM 12C MTG ENDS datasheet.pdf