Susumu RG2012P-3743-C-T5
RG2012P-3743-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3743-C-T5
Brief Description
RES SMD 374K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3743-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-3743-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-3743-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3743-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3743-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3743-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3743-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3743-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3743-C-T5
JUMPER-H1500TR/A2015G/X 4" datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 120K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132POS .050 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V 400MA REGULATED datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24 datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
XCEDE 2W 2PVH 4COL datasheet.pdf