Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-13-3
TNM4-8-13-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-13-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 13MM
Datasheet Download
TNM4-8-13-3.pdf
Availability of TNM4-8-13-3
QUANTITY
TNM4-8-13-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-13-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-13-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.512" (13.00mm)
Length - Overall0.984" (25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-13-3
Related LinksTNM4-, TNM4-8-13-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-13-3 Details Description
Related parts for TNM4-8-13-3
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 98POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADR 26POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 132POS 11ROW RT ANG datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf