Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S22-SD-BK
SMH100-LPSE-S22-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S22-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 22POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S22-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S22-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S22-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S22-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S22-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S22-SD-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S22-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S22-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S22-SD-BK
IC 8 BIT A/D MOD FLASH 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
8843 SICHERUNGSHALTER 6,3X32 10A datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V 600A 3TOWER datasheet.pdf