Susumu RG2012P-5622-W-T1
RG2012P-5622-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-5622-W-T1
Brief Description
RES SMD 56.2KOHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-5622-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-5622-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-5622-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-5622-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-5622-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-5622-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-5622-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-5622-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-5622-W-T1
KEY LOCKING ADJ HORZ FOR D4BS datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 250MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 26POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A 8-HTSOP-J datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
LED NEUTRAL WHITE 4000K 1A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf