Susumu RG2012P-78R7-W-T5
RG2012P-78R7-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-78R7-W-T5
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-78R7-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-78R7-W-T5
QUANTITY
RG2012P-78R7-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-78R7-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-78R7-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-78R7-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-78R7-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-78R7-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-78R7-W-T5
CONN HEADER RT/A 50POS .100 30AU datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5NS 44PLCC datasheet.pdf
PAC-CMLX-SD15-V5 CBL ASSY datasheet.pdf
CABLE 14POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
LED VCSEL 850NM 2GBPS CA LC datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf