Susumu RG2012V-1781-D-T5
RG2012V-1781-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1781-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1781-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-1781-D-T5
QUANTITY
RG2012V-1781-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1781-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1781-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1781-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1781-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1781-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1781-D-T5
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN CAP 2POS MINI-UMNL PNL MNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES 47.0 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT89-3 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.75UF RADIAL datasheet.pdf