Susumu RG2012V-181-W-T5
RG2012V-181-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-181-W-T5
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-181-W-T5.pdf
Availability of RG2012V-181-W-T5
QUANTITY
RG2012V-181-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-181-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-181-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-181-W-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-181-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-181-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-181-W-T5
JUMPER-H1503TR/A2015S/H1503TR 3" datasheet.pdf
CENTER CONTACT HOLDER datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 36POS 3A datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.050" UNIV 3LD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-18 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
SCR 800V 1180A B-PUK datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf