Susumu RG2012V-3400-D-T5
RG2012V-3400-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-3400-D-T5
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-3400-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-3400-D-T5
QUANTITY
RG2012V-3400-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-3400-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-3400-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-3400-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-3400-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-3400-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-3400-D-T5
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V TO247AC datasheet.pdf
CONN CABLE GRIP ALUM .250-.375 datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER HEX 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.12A SC70-5 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 630V U2J 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 17POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN BLUE PVC FREE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf