Susumu RG2012V-6340-P-T1
RG2012V-6340-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-6340-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-6340-P-T1.pdf
Availability of RG2012V-6340-P-T1
QUANTITY
RG2012V-6340-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-6340-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-6340-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-6340-P-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-6340-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-6340-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-6340-P-T1
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 140A TO-220AB datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 0.169 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT datasheet.pdf
DIODE STD REC ISO LEAD 70A DO5 datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 7NS 48CSA datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf