Susumu RG3216N-1473-B-T5
RG3216N-1473-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1473-B-T5
Brief Description
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1473-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-1473-B-T5
QUANTITY
RG3216N-1473-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1473-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1473-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1473-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1473-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1473-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1473-B-T5
MOSFET 2N-CH 20V 3A VS-8 datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES 11.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf