Susumu RG3216N-1690-C-T5
RG3216N-1690-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1690-C-T5
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1690-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1690-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1690-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1690-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1690-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1690-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1690-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1690-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1690-C-T5
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 1A 115 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 65A SOT227 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf