Susumu RG3216N-3573-B-T5
RG3216N-3573-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3573-B-T5
Brief Description
RES SMD 357K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3573-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-3573-B-T5
QUANTITY
RG3216N-3573-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3573-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3573-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3573-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3573-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3573-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3573-B-T5
ASSY PIN EUROCARD TYPE R 150PO datasheet.pdf
DSUB METAL-HOOD 25P KNS-UNC datasheet.pdf
IC BUFFER 220MHZ 9CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SR BTS CS CB 29ASYCP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
500 TB PLU PLU W/HOOK datasheet.pdf
TV 8C 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN 1X1 CAGE PIN HS 6.5MM datasheet.pdf