Susumu RG3216N-6201-P-T1
RG3216N-6201-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6201-P-T1
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6201-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-6201-P-T1
QUANTITY
RG3216N-6201-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6201-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6201-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6201-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6201-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6201-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-6201-P-T1
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DL 2-4L 16TSSOP datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 9A SYNC 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf