Susumu RG3216N-6803-B-T1
RG3216N-6803-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6803-B-T1
Brief Description
RES SMD 680K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6803-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-6803-B-T1
QUANTITY
RG3216N-6803-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6803-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6803-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6803-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6803-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6803-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-6803-B-T1
RES SMD 4.53K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC CATV SPLITTER 3-OUT 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT .250 QC 250V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.8A 88.2 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf