Susumu RG3216N-9760-B-T5
RG3216N-9760-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9760-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9760-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-9760-B-T5
QUANTITY
RG3216N-9760-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9760-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9760-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9760-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9760-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9760-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-9760-B-T5
FUSE 1-6/10A 250V T-LAG FNM datasheet.pdf
BOARD DEMO LTM4604A datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 33K OHM 14DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 12POS GOLD datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf