Susumu RG3216P-1542-D-T5
RG3216P-1542-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1542-D-T5
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1542-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-1542-D-T5
QUANTITY
RG3216P-1542-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1542-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1542-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1542-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1542-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1542-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1542-D-T5
RES SMD 43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
MNTNG BRAKT FOR TL-N10ME/TLN12MD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 9A TO220AC datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
PLUG-SEAL M P 280 M-PS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC 214AB datasheet.pdf
USB FLASH AH321 32GB SLC IND datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 250W datasheet.pdf