Susumu RG3216P-1690-C-T5
RG3216P-1690-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1690-C-T5
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1690-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-1690-C-T5
QUANTITY
RG3216P-1690-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1690-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1690-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1690-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1690-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1690-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1690-C-T5
RES 100 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE GLAND EXE PG 9 BRASS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR R/A datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 95MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF3 ACCESSORY datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf