Susumu RG3216P-3243-C-T5
RG3216P-3243-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3243-C-T5
Brief Description
RES SMD 324K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3243-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-3243-C-T5
QUANTITY
RG3216P-3243-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3243-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3243-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3243-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3243-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3243-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3243-C-T5
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO220AA datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 34POS GOLD datasheet.pdf
CONN CONTACT DSUB PWR datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf