Susumu RG3216P-3920-B-T5
RG3216P-3920-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3920-B-T5
Brief Description
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3920-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-3920-B-T5
QUANTITY
RG3216P-3920-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3920-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3920-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3920-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3920-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3920-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3920-B-T5
IC CPLD 64MC 6NS 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
CAP MICA 6PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K SERIAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 100V 10% BP 1825 datasheet.pdf
RES 0.787 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 5K OHM .1W 30MM datasheet.pdf