Susumu RG3216P-6982-C-T5
RG3216P-6982-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6982-C-T5
Brief Description
RES SMD 69.8KOHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6982-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-6982-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-6982-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6982-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6982-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6982-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6982-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6982-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6982-C-T5
DUCT SLOT PVC ADH LGY 1X3"X 6' datasheet.pdf
KIT DEV FOR 900MHZ 38.4KBPS 1MW datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER XZ AXIS 16-QFN datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 264MA 2.16 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
HSD BACKPLANE 5R 10C SHIELD ADV datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf