Susumu RG3216P-7320-W-T1
RG3216P-7320-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-7320-W-T1
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-7320-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-7320-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-7320-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-7320-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-7320-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-7320-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-7320-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-7320-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-7320-W-T1
TERMINAL WRAPOST BR-360 .527" datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 70.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 27MH 110MA 39 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.7NH 200MA 550 MOHM datasheet.pdf