Susumu RG3216P-9762-D-T5
RG3216P-9762-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9762-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9762-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-9762-D-T5
QUANTITY
RG3216P-9762-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9762-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9762-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9762-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9762-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9762-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-9762-D-T5
CONN RECEPT 11POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PCB 3POS GRY datasheet.pdf
RES SMD 44.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC XMITTER ESD RS422 LP 16-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf