Susumu RG3216V-1051-D-T5
RG3216V-1051-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1051-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.05K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1051-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1051-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1051-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1051-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1051-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1051-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1051-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1051-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1051-D-T5
ROUND SPACER 0.091" NYLON 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC BATT CHRGR MC HI-EFF 20-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 800V 30A PB datasheet.pdf
RES 328K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
IC REG LDO POS/NEG ADJ 8-SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-602-0123 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 400MA 2 OHM SMD datasheet.pdf