Susumu RG3216V-1780-P-T1
RG3216V-1780-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1780-P-T1
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1780-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-1780-P-T1
QUANTITY
RG3216V-1780-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1780-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1780-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1780-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1780-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1780-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1780-P-T1
IC FILTER BUILDING BLOCK 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 30 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC JITTER ATTENUATOR 28-TSSOP datasheet.pdf
IC TRANSCEIVERS MSDL 63-VBGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 32.4 OHM 1% 20W datasheet.pdf
ATTENUATOR SMK 40GHZ 10DB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
PANDRIVE NEMA11 24V 0.12NM datasheet.pdf
DESOLDERING TIP 1.10MM datasheet.pdf