Susumu RG3216V-2201-W-T1
RG3216V-2201-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2201-W-T1
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2201-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-2201-W-T1
QUANTITY
RG3216V-2201-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2201-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2201-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2201-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2201-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2201-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2201-W-T1
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS RT ANG W/SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ32B datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC QFN datasheet.pdf