Susumu RG3216V-2210-W-T1
RG3216V-2210-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2210-W-T1
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2210-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-2210-W-T1
QUANTITY
RG3216V-2210-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2210-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2210-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2210-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2210-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2210-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2210-W-T1
OSC XO 12.352MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 750MA 305 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 256TAP 16-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
SWIVEL MOUNTING CLIP FOR LT BAR datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 2000PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
BOX PIN HDR ASSY 82 POS 075 CL datasheet.pdf