Susumu RG3216V-2670-C-T5
RG3216V-2670-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2670-C-T5
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2670-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-2670-C-T5
QUANTITY
RG3216V-2670-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2670-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2670-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2670-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2670-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2670-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2670-C-T5
26 PIN INTRA-CONNECTOR datasheet.pdf
RES 12 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
EVAL KIT HARDWARE DEV datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf