Susumu RG3216V-6041-B-T5
RG3216V-6041-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-6041-B-T5
Brief Description
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-6041-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-6041-B-T5
QUANTITY
RG3216V-6041-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-6041-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-6041-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-6041-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-6041-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-6041-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-6041-B-T5
IC OTP 256KBIT 90NS 28DIP datasheet.pdf
CER RESONATOR 4.19MHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 30POS .156 datasheet.pdf
5 X 6 COVERS datasheet.pdf
SHORTING LINK PRE-ASSY 4POLE datasheet.pdf
LED 2X4MM BI-LVL X,YLW TINT DIFF datasheet.pdf
LM 5.08/12/90 3.5SN GN BX datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS CABLE MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf