Vishay/Dale RL07S243GB14
RL07S243GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S243GB14
Brief Description
RES 24K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S243GB14.pdf
Availability of RL07S243GB14
QUANTITY
RL07S243GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S243GB14
Internal Part NumberEIS-RL07S243GB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S243GB14
Related LinksRL07S2, RL07S243GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S243GB14 Details Description
Related parts for RL07S243GB14
CONN PIN SIZE 16 30 GOLD PCB datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL 48-QFN datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 18A TO220AB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM datasheet.pdf