Vishay/Dale RL20S220GRSL
RL20S220GRSL picture photo
Mfg. Part Number
RL20S220GRSL
Brief Description
RES 22 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL20S220GRSL.pdf
Availability of RL20S220GRSL
QUANTITY
RL20S220GRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S220GRSL
Internal Part NumberEIS-RL20S220GRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S220GRSL
Related LinksRL20S2, RL20S220GRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S220GRSL Details Description
Related parts for RL20S220GRSL
IC VOLT DETEC CMOS 2.1V SOT23A-3 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 240MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES 1 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 65W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT3640EFE datasheet.pdf
SINGLE KEY FLEXIBLE ACTR datasheet.pdf
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf