Bourns Inc. RL622-393K-RC
RL622-393K-RC picture photo
Mfg. Part Number
RL622-393K-RC
Brief Description
FIXED IND 39MH 30MA 80 OHM TH
Datasheet Download
RL622-393K-RC.pdf
Availability of RL622-393K-RC
QUANTITY
RL622-393K-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of RL622-393K-RC
Internal Part NumberEIS-RL622-393K-RC
Material - CoreFerrite
Inductance39mH
Tolerance±10%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant100kHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test79.6kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL622-393K-RC
Related LinksRL622-, RL622-393K-RC Datasheet, Bourns Inc. Distributor
RL622-393K-RC Details Description
Related parts for RL622-393K-RC
RES SMD 0.033 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS R/A GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf