Vishay/Dale RLR05C13R3FRBSL
RLR05C13R3FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C13R3FRBSL
Brief Description
RES 13.3 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C13R3FRBSL.pdf
Availability of RLR05C13R3FRBSL
QUANTITY
RLR05C13R3FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C13R3FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C13R3FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C13R3FRBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C13R3FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C13R3FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C13R3FRBSL
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.19"L X 2.21"W datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 550A DO200 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PINS datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS72718 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
15 MTE VERT SMT HDR FULL SN-PB datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NPO 0603 datasheet.pdf