Vishay/Dale RLR05C1912FRB14
RLR05C1912FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1912FRB14
Brief Description
RES 19.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1912FRB14.pdf
Availability of RLR05C1912FRB14
QUANTITY
RLR05C1912FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1912FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C1912FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1912FRB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C1912FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1912FRB14 Details Description
Related parts for RLR05C1912FRB14
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
RES MO 2W 16K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY SGL DIGIT 4" HYPER RED datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 49MM datasheet.pdf
OSC MEMS 133.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf