Vishay/Dale RLR05C1913FRB14
RLR05C1913FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1913FRB14
Brief Description
RES 191K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1913FRB14.pdf
Availability of RLR05C1913FRB14
QUANTITY
RLR05C1913FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1913FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C1913FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1913FRB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C1913FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1913FRB14 Details Description
Related parts for RLR05C1913FRB14
RES SMD 13 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C QUAD 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO220-3-1 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
DEV TAG COUNT UPGRD (150-1500) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 3.01M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf