Vishay/Dale RLR05C2201GPBSL
RLR05C2201GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2201GPBSL
Brief Description
RES 2.2K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2201GPBSL.pdf
Availability of RLR05C2201GPBSL
QUANTITY
RLR05C2201GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2201GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2201GPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2201GPBSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2201GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2201GPBSL Details Description
Related parts for RLR05C2201GPBSL
JUMPER-H1507TR/A3048A/H1507TR 2" datasheet.pdf
IC INTERFACE DUAL SENSOR 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT JMD 100POS GOLD datasheet.pdf
GDT 150V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 130 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf