Vishay/Dale RLR05C2202GPB14
RLR05C2202GPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2202GPB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2202GPB14.pdf
Availability of RLR05C2202GPB14
QUANTITY
RLR05C2202GPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2202GPB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C2202GPB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2202GPB14
Related LinksRLR05C2, RLR05C2202GPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2202GPB14 Details Description
Related parts for RLR05C2202GPB14
FIXED IND 1.8UH 455MA 250 MOHM datasheet.pdf
LCD 4 DIGIT .5" TRANSFL datasheet.pdf
IC CNTRLR PWR SUP 28-SSOP datasheet.pdf
SNSW 5A70514175 datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Crystal 30.7200MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.3A 36 MOHM SMD datasheet.pdf