Vishay/Dale RLR05C2402GMB14
RLR05C2402GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2402GMB14
Brief Description
RES 24K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2402GMB14.pdf
Availability of RLR05C2402GMB14
QUANTITY
RLR05C2402GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2402GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C2402GMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2402GMB14
Related LinksRLR05C2, RLR05C2402GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2402GMB14 Details Description
Related parts for RLR05C2402GMB14
CAP CER 680PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMA datasheet.pdf
CONN TERM BLK 5POS 5.08MM R/A BK datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf