Vishay/Dale RLR05C2612FSBSL
RLR05C2612FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2612FSBSL
Brief Description
RES 26.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2612FSBSL.pdf
Availability of RLR05C2612FSBSL
QUANTITY
RLR05C2612FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2612FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2612FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2612FSBSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2612FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2612FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C2612FSBSL
RES SMD 2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SW-CAP 11CH 20-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 8P TO-3 4.5C/W datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 125A 170V PWR DIST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 63VDC 2DIP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf