Vishay/Dale RLR05C3013FRBSL
RLR05C3013FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3013FRBSL
Brief Description
RES 301K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3013FRBSL.pdf
Availability of RLR05C3013FRBSL
QUANTITY
RLR05C3013FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3013FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3013FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3013FRBSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3013FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3013FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C3013FRBSL
IDC CABLE - MPK20K/MC20M/MPK20K datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
SPECIAL METRIC UNIVERSAL SAEFTY datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf