Vishay/Dale RLR05C3571FRBSL
RLR05C3571FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3571FRBSL
Brief Description
RES 3.57K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3571FRBSL.pdf
Availability of RLR05C3571FRBSL
QUANTITY
RLR05C3571FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3571FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3571FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3571FRBSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3571FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3571FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C3571FRBSL
RES 86.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT CONTACT 22-26 AWG GOLD datasheet.pdf
FUSE BLOCK BOLT DOWN 600V CHASS datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf