Vishay/Dale RLR05C3650FSB14
RLR05C3650FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3650FSB14
Brief Description
RES 365 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3650FSB14.pdf
Availability of RLR05C3650FSB14
QUANTITY
RLR05C3650FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3650FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C3650FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)365
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3650FSB14
Related LinksRLR05C3, RLR05C3650FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3650FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C3650FSB14
IC FIFO SS 16384X18 15NS 64STQFP datasheet.pdf
TAPE VHB CLEAR 3/4" LOW SURFACE datasheet.pdf
HDM BP OPEN END OPT. 30AU 72CKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
MODULE RX BRAVO TELEMETRY 1KM datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPT ASSY PG29 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1A 272 MOHM SMD datasheet.pdf